Mars 11, 2024

Credins Bank mbështet “FemFest”

Optional

Nën moton “Muza je TI” Credins bank, përgjatë muajit Mars, do të mbështesë dhe zhvillojë aktivitete të cilat i dedikohen gruas.Në prag të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, 8 Mars, Credins bank iu bashkua aktiviteteve social-artistike...

Mars 8, 2024

Ekspozita “Gjendje”

Optional

“Gjendje” është ekspozita më e re e çelur në Credins bank me rastin e 8 Marsit, dedikuar gruas.Veprat janë realizuar nga 4 artiste shqiptare të mirënjohura: Lumturi Blloshmi, Adriana Puleshi, Merita Selimi dhe Dea Tili. 🎨Përmes...

Janar 26, 2024

Credins mbjell pemë në qytetin e Vlorës

Optional

40 pemë të llojit “Kumbull” iu shtuan qytetit të bukur e bregdetar, Vlora.Një projekt i iniciuar nga Credins bank, në bashkëpunim me Bashkinë Vlorë. Pemët dekorative me kombinime ngjyrash do të jenë një tjetër vlerë e shtuar, sa...

Tetor 30, 2023

Credins mbështet Climathon 2023

Optional

Me nismën e Komisionit Europian, u përmbyll me sukses projekti më inovator i vitit: “Climathon 2023”.4 ishin fituesit mes 140 të rinjve pjesëmarrës të cilët shpalosën ide të shumta mbi ndryshimet klimatike që përballet çdo ditë...

Tetor 20, 2023

Credins mbështet “3 Tenorët”

Optional

Një mbrëmje elegante nën tingujt e muzikës klasike u zhvillua në Katedralen Ortodokse "Ngjallja e Krishtit". Tradita operistike “3 Tenorët” erdhi në nderim të figurës së humanistes botërore Nënë Tereza.Ky event u mbështet nga...

Shtator 26, 2023

Credins mbështet koncertin e DJ Sven Väth

Optional

Fundjavë elektrizuese me ritme techno në Tiranë. Sven Väth, DJ me famë ndërkombëtare solli ngjyra muzikore, duke e shndërruar Parkun Europa, në arenën e argëtimit pakufij…Ky event u mundësua nga një tjetër bashkëpunim i suksesshëm...

Gusht 16, 2023

Credins mbështet “Vjosa River Volley”

Optional

Një tjetër aktivitet sportiv u zhvillua në qytetin e bukur të trëndafilave, Përmet.Kampionati veror i volejbollit "Vjosa River Volley" mirëpriti për të tretin vit profesionistë dhe amatorë nga rajoni i Ballkanit. Nën moton...

Korrik 24, 2023

Credins mbështet “Ricky Martin Symphonic”

Optional

Super koncerti madhështor, që ndezi sheshin Skëndërbej nga portorikani Ricky Martin, ishte një tjetër sukses artistik, i mbështetur nga Credins bank.Koncerti maratonë “Symphonic” ekzaltoi jo vetëm publikun shqiptar, por edhe shumë...

Qershor 19, 2023

Credins mbështet eventin artistik “Muza”

Optional

“Muza”, eventi artistik që solli në vëmendje traditën me motivet e bukura shqiptare 🇦🇱. Një kompeticion i fashion-dizajnit, ku elementet etnografikë spikatën në çdo performancë.I gjithë eventi erdhi edhe si një promovim mbi...

Maj 29, 2023

Credins mbështet “Tirana Art Fest”

Optional

U zhvillua finalja e “Tirana Art Fest”, eventi kulturor më i madh rinor. Për disa javë, gjimnazet e Tiranës patën mundësi të performonin në disiplina të larmishme. Talentet rinore u vlerësuan me çmime të ndryshme, për t'i inkurajuar...

Maj 23, 2023

Credins mbështet projektin MICE

Optional

Arkitektë, dizenjues, aktivistë, ishin pjesë e kurorëzimit të konferencës më të rëndësishme mbi promovimin e turizmit në Shqipëri dhe vlerave të saj. MICE edhe këtë vit, promovoi zhvillimin dhe potencialin infrastrukturor që Shqipëria...

Maj 16, 2023

Credins bank mbështet “Albania Open”

Optional

"Albania Open" - eventi special i Aeronautikës Shqiptare, aty ku adrenalina nuk njeh limite. Përgjatë fundjavës, u zhvillua në pjesën e bregdetit Jonian një spektakël i veçantë i parashutizmit, ku pjesëmarrësit patën mundësi të shohin...

Maj 12, 2023

Credins bank dhuron Gjak!

Optional

Humanizmi, vlera më fisnike e njerëzimit!Dhurimi i gjakut është një akt human, i cili shpëton jetë njerëzish. Stafi i Credins bank u angazhua sot për të dhuruar gjak, për të ndihmuar dhe përmirësuar sadopak jetën e fëmijëve...

Prill 24, 2023

Credins mbështet “Petrela Trail Running”

Optional

Maratona “Petrela Trail Running”, sporti i bukur i atletikës, u zhvillua për të dytin vit si një eksperiencë unike, ku çdokush pati mundësinë të eksploronte bukuritë e Petrelës.Credins bank iu bashkua këtij aktiviteti, për të na...

Prill 3, 2023

Credins mbështet “Tirana Art Fest”

Optional

Credins bank, zëri i rinisë, promotori i vlerave të artit dhe kulturës.Mbështesim sërish të rinjtë e qytetit tonë, për të shfaqur talentin e tyre në shumë disiplina, në eventin më të madh rinor “Tirana Art Fest”.Ne jemi gati...

Mars 7, 2023

Credins mbështet “World Marketing Festival”

Optional

Nëse ndihesh HiTech dhe inspiron të lundrosh në botën e teknologjisë, je fiks në eventin e duhur!#15Mars, “World Marketing Festival”, eventi më i madh i teknologjisë , me të ftuar special për të ndarë eksperiencat e tyre mbi risitë...

Mars 6, 2023

Pranverë në Credins!

Përgjegjësia Sociale, Optional

Mars, muaji i pranverës, luleve dhe begatisë por jo vetëm…! Është muaji i riminishencës, i disa misioneve të mëdha që lidhen ngushtësisht me evoluimin njerëzor në tërësi, e të gruas në veçanti. Jemi në prag të disa datave të shënuara,...

Dhjetor 30, 2022

Credins dhuron pako ushqimore

Optional

Që festat e fundvitit të vijnë të gëzueshme dhe me tryezën plot Credins Bank shpërndau 50 pako ushqimore tek familjet më në nevojë në periferi të Tiranës. Ndihmat ushqimore u dërguan derë më derë nga stafi i bankës i cili solli...

Nentor 18, 2022

Credins mbështet “Shqip-Hop Fest”

Optional

“Shqip-Hop Fest” është një festival unik i cili do të festojë dhe promovojë si asnjë festival tjetër kulturën Hip-Hop. Me pjesëmarrjen energjike të artistëve si BUTA, LLUNI, KILLUA dhe performancën elektrizuese të DJ të njohur,...

Tetor 20, 2022

Credins bank mbështet Climathon Tirana 2022

Optional

Credins bank mbështet Climathon Tirana 2022, një lëvizje ndërgjegjësuese dhe me impakt të madh social, një projekt inovativ që zhvillohet në Tetor, e orkestruar në 145 qytete nga 56 vende të botës në datat 28-29-30 Tetor...

Shtator 16, 2022

Credins mbështet “Artistët për artistët”

Optional

“Artistët për artistët” – në një event të bukur dhe sensibilizues për Ukrainën!Me pjesëmarrje të artistëve virtuozë shqiptarë si Genc Tukiçi, Klodjan Kaçani, Ramona Tullumani e muzikantëve të talentuar nga Ukraina si Mykhailo...

Shtator 15, 2022

Credins mbështet Tirana Vine Festival

Optional

Shqipëria është një nga prodhuesit më të vjetër të verës në Evropë, e njohur për disa varietete të rrushit si: Kallmeti, Shesh, Debin, Vranac, Vlosh etj. Shumë kantina shqiptare janë bërë të famshme në rajon për cilësinë e lartë të...

Gusht 19, 2022

Credins mbështet Pogon Race

Optional

Një aktivitet tepër interesant si Pogon Race do të mbledhë bashkë të apasionuarit e sportit të çiklizimit, në një garë shumë të bukur në Pogon. Pjesëmarrësit do të konkurrojnë duke pedaluar përgjatë fshatit dhe teatrit Adrianoupolis,...

Gusht 10, 2022

Credins mbështet “Hemingway Jazz Fest”

Optional

Muzika Jazz, djepi i kulturës muzikore nga ku kanë dalë zhanre dhe tinguj të ndryshëm, sigurisht që preferohet shumë edhe në Shqipëri!Përgjatë dy netëve të mrekullueshme në Tiranë, me kënaqësi mbështetëm “Hemingway Jazz Fest”, ku...

Korrik 12, 2022

Credins mbështet Gjon Mili Jazz & Blues Festival

Optional

Në kuadër të Tiranës si Kryeqyteti Europian i Rinisë, një event super interesant do të zhvillohet përgjatë tri ditëve në Tiranë dhe në Korçë.Për të gjithë artdashësit e muzikës jazz and blues, Gjon Mili Jazz & Blues Festival do të...

Korrik 7, 2022

Credins mbështet “Tirana Art Fest”

Optional

“Tirana Art Fest” u finalizua me një performancë të mrekullueshme pas një rrugëtimi disa mujor në Amfiteatrin e Tiranës.Një super spektakël me pjesëmarrjen e të rinjve të talentuar nga gjimnazet e Tiranës, një performancë artistike...

Korrik 1, 2022

Credins mbështet Festivalin e Riteve

Optional

Në datat 2 dhe 3 korrik, organizohet në Gjirokastër edicioni i 6-të i Festivalit të Riteve 2022.Ky aktivitet ka për qëllim promovimin e trashëgimisë kulturore, turizimit, kulturës dhe natyrës së bukur të Gjirokastrës dhe zonave...

Qershor 21, 2022

Koncerti madhështor i artistit Janis Parios

Optional

Këngëtari i famshëm grek, vjen me një koncert madhështor në Pallatin e Kongreseve, në datën 22 qershor 2022.Për të gjithë artëdashësit e muzikës greke, por jo vetëm, ai pritet të dhurojë emocione dhe të krijojë një atmosferë të...

Qershor 17, 2022

Credins dhuron gjak!

Optional

Për shumë vite radhazi, tradita e dhurimit të gjakut nga stafi jonë, vazhdon!Në kuadër të objektivit “Shëndet i mirë dhe Mirëqenie”, të cilin Credins Bank e ka gjithmonë në fokus, edhe këtë herë dhamë kontributin tonë për fëmijët...

Qershor 3, 2022

Credins mbështet “Dibra N’Fest”

Optional

“Dibra N’Fest”, një organizim tepër i bukur që zgjati për tre ditë radhazi dhe i dhuroi banorëve një festë të veçantë!Muzikë live, parada, panaire agro, promovim i artistëve, turizmit në Dibër si dhe kulturës së tyre nëpërmjet...

Maj 27, 2022

Credins mbështet “Qyteti im Evropian”

Optional

"Qyteti im Evropian", një nismë tejet e bukur nga organizata ABC Club Tirana u organizua sot në qytetin e Korçës.Të rinj të talentuar në fushën e pikturës paraqiten idetë e tyre se si ata e perceptojnë qytetin e tyre ideal, me...

Maj 9, 2022

Credins mbështet Albania Open 2022

Optional

Përfundoi kompeticioni i veçantë i paragliding nga Aeronautika Shqiptare “Albania Open”. Me një rrugëtim të bukur në brigjet shqiptare, ky aktivitet është një ndër promovimet më të mëdha që i bëhet turizmit shqiptar si dhe këtij sporti...

Maj 5, 2022

Credins dhuron pemë në qytetin e Durrësit

Optional

Një mënyrë shumë e bukur për t’i sjellë jetë vendit ku jetojmë është mbushja e tij me bimësi! Në kuadër të Objektivit 13: “Ndërmarrja e veprimeve për të luftuar ndryshimin e klimës dhe efektet që pasojnë” Banka Credins në bashkëpunim...

Prill 27, 2022

Credins mbështet Tirana Art Festival

Optional

Me kënaqësi do të dhurojmë mbështetjen tonë përgjatë gjithë aktivitetit të Tirana Art Fest 7! Një festival i cili për 6 vjet rresht, ka falur emocione dhe mundësi të shumta për të rinjtë e talentuar në fusha të ndryshme artistike si:...

Prill 21, 2022

Foodbank në qytetin e Shkodrës

Optional

Fondacioni Credins ka në fokus kontributin për përmirësimin dhe ndihmesën e vazhdueshme për komunitetin shqiptar. Një nga fushat specifike ku Fondacioni është fokusuar, është dhe rritja e mirëqenies sociale për komunitetet dhe shtresat...

Mars 28, 2022

Credins mbështet “Petrela Trail Running”

Optional

Credins Bank, në kuadër të përgjegjësisë sociale, mbështeti organizimin e gjysëm – maratonës “Trail Running” në shtigjet e mrekullueshme të Petrelës.Një super ditë plot adrenalinë për 250 vrapues nga shtete të ndryshme si Greqia,...

Shkurt 24, 2022

Credins mbështet Tirana Inc

Optional

U finalizua me sukses inkubatori i parë i 5 Universiteteve shqiptare me mbështetjen e partnerëve ndërkombëtare: “EU for Innovation”, “Preneurz Amsterdam” dhe “GIZ”. Në finalen e madhe Demo Day të “Tirana Inc”., 10 studentët finalistë...

Shkurt 23, 2022

Credins merr pjesë në panairin Syn+Ergasia

Optional

Panairet e punës janë një mënyrë e mirë për t’i krijuar vetes mundësi të reja dhe për të kuptuar mbi rrugën e karrierës që ti dëshiron të ndjekësh. Live nga Panairi Syn+Ergasia, një organizim fantastik 2 ditor, që ka bërë bashkë...

Shkurt 18, 2022

Credins mbështet Colours of Albanians

Optional

Credins bank në mbështetje të artit të fotografisë. Një konkurs i cili ka në fokus promovimin talenteve në fushën e fotografisë, si dhe të vendeve të bukura të vendit tonë. Një organizim nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e...

Janar 20, 2022

Credins bank mbështet Uplift Western Balkans

Optional

Credins bank është përherë në mbështetje të arsimit. “Akseleratori Uplift Albania 2021”, mbajti finalen e Demo Day këtë fillim viti të ri. Credins bank dhuroi mbështetje përgjatë gjithë kohëzgjatjes së akseleratorit si dhe mori pjesë...

Dhjetor 16, 2021

“Gravity, Forms of Spiritual”

Optional

Në kuadër të “Credins mbështet artin” vjen në këtë prag festash një ekspozitë mjaft e veçantë e artistes së talentuar Anjeza Kolevica, pjesëmarrëse në shumë ekspozita dhe pasardhëse e një familje artistësh, të dedikuar në zhvillimin e...

Tetor 29, 2021

Credins mbështet Albanian Climbing Festival

Optional

Jo vetëm sport por edhe argëtim!“Albanian Climbing Festival”, organizuar nga “Rock Tirana” me qëllim zhvillimin dhe promovimin e “sport climbing” në Shqipëri u zhvillua këtë herë në Luginën e Valbonës. Pjesëtarë të stafit tonë ju...

Shtator 30, 2021

Credins mbështet INNVEST Summit 2021

Optional

Credins Bank është partner dhe sponsor kryesor i INNVEST Summit 2021 për të dytin vit, duke kontribuar për një aktivitet kaq të veçante të startup-ve, investitorëve, korporatave, drejtuesve e partnerëve, një aktivitet mjaft i...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Shtator 14, 2021

Glykeria në Tiranë

Optional

Emocione dhe performancë e mrekullueshme së shpejti në Tiranë!GLYKERIA - Ikona e muzikës greke vjen me një koncert fantastik me datë 15 Shtator tek Amfiteatri i Tiranës në orën 20:00.Edhe këtë herë me kënaqësi japim kontributin...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Gusht 18, 2021

Credins finalizon 2 projekte në QSUT

Optional

Me fokus të veçantë për projekte që kanë të bëjnë me mjedisin, Banka Credins këtë herë, në bashkëpunim me Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, në Tiranë, ka finalizuar me sukses dy projekte të reja me një...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Gusht 13, 2021

Credins mbështet “AG Show”

Optional

Le t’a shijojmë këtë verë së bashku me momente të bukura nën tingujt e muzikës. Mos mungo në koncertin më IN të momentit! Eja në Vlorë, datë 14 Gusht dhe shijo një spektakël të paharrueshëm si “AG Show”. Emocione...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Gusht 10, 2021

Nona – Festa e Gjysheve Shqiptare

Optional

Për gjyshet tona të ëmbla, të cilat na dhurojnë dashuri, na kuptojnë dhe na llastojnë siç vetëm ato dinë. Për të dytin vit radhazi, Credins Bank gjatë muajit Gusht do të sponsorizojë aktivitetin “Nona-Festa e Gjysheve...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Qershor 1, 2021

Credins dhuron libra me rastin e 1 Qershorit

Optional

Librat i japin krahë imagjinatës dhe u hapin dyer dimensioneve të reja!Përherë të lumtur që u gjendemi pranë fëmijëve anembanë Shqipërisë në edukimin e tyre. Me rastin e 1 Qershorit, përzgjodhëm kopshte/shkolla pranë degëve tona...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Maj 25, 2021

Vazhdon nisma Food Bank e Credins Bank!

Optional

Si çdo muaj jemi të fokusuar të mbështesim shumë familje në nevojë anembanë Shqipërisë. Këtë herë Food Bank u gjend në Vorë, duke dhënë suportin dhe impenjimin tonë maksimal falë stafit tonë të palodhur. Ndihemi të lumtur që japim...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Maj 14, 2021

Credins Bank pranë Inovacionit

Optional

Të lumtur që si Credins Bank në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës, kemi mbështetur me bursa 370 nxënës, të moshës 12-18 vjeç, që vijne nga familje me të ardhura të limituara.Një mundësi fantastike dhe një...

Vizart dhe Credins Bank
Shtator 28, 2020

Credins Bank mbështet “VIZart”

Optional

Credins Bank mbështet realizimin e eventit “VIZart”. Një ekspozitë që bën bashkë punët e 50 mjeshtrave shqiptarë, të cilët i përkasin brezave të ndryshëm që nga Kodra, Jukniu, Kilica, Dhrami, Shoshi, Lulani, Keraj, Madhi,...

Çmimet Kult 2019 Credins Bank
Dhjetor 26, 2019

Credins mbështet Cmimet KULT

Përgjegjësia Sociale, Optional

Një tjetër përkushtim i Credins Bank në fushës së artit dhe kulturës është edhe mbështetja e realizimit të eventit kulturor “Cmimet Kult”. 78 nominime dhe 15 çmime të mëdha në një natë magjike në edicionin e 15. Credins Bank gjithmonë...

Credins dhuron gjak
Dhjetor 26, 2019

Credins dhuron gjak

Përgjegjësia Sociale, Optional

Dhurimi i gjakut është një akt human, i cili shpëton jetë njerëzish. Ndaj sot, stafi i Credins Bank ju përgjigj menjëherë thirrjes së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak. Kjo iniciative u perkrah nga shumë punonjës të bankës, të cilet...

Credins Bank Përgjegjsia Sociale
Korrik 11, 2019

Maratona e Këngës 2019

Përgjegjësia Sociale, Optional

Credins Bank në mbështetje të eventit më popullor dhe më të bukur të stinës së verës ku promovohet arti dhe muzika shqiptare. Të gjithë në shesh, në çdo qytet tek: “Maratona e Këngës 2019”, të shijojmë muzikën më të bukur shqiptare nga...

Credins dhuron
Mars 27, 2018

#CredinsDhuron në Kamëz

Përgjegjësia Sociale, Optional

Në kuadër të zbatimt të 17 objektivave për zhvillim të qëndrueshëm, Credins Bank dhuroi për Bashkinë Kamëz 45 pemë kumbulle, duke kontribuar në këtë mënyrë, në shtimin e zonës së gjelbër dhe ofrimin e ambjenteve më të këndshme për...